Renkantis gamybos valdymo programą pirmiausiai reikia įvertinti kokią jį naudą gali duoti įmonei.

 

Neretai įmonės vadovai abejoja ar net netiki, kad gamybos valdymo programa gali duoti ekonominę naudą, bijo, kad darbui su programa gali prireikti daugiau darbuotojų ir, tuo pačiu, daugiau išlaidų.

Praktikoje kartais taip ir atsitinka, jei pasirenkama netinkama pagal įmonės specifiką sistema. Pav., įmonė gamina nestandartinius gaminius, o pasirenka sistemą skirta serijinių gaminių gamybos valdymui. 

 

Paanalizuokime kokie yra ekonominės naudos šaltiniai ir kaip apskaičiuoti ekonominę naudą, kurią gausite automatizavę savo įmonės valdymo procesus.

 

Pagrindiniai  ekonominės naudos šaltiniai

 

Galima išskirti keturis pagrindinius ekonominės naudos šaltinius, kuriuos gali gauti įmonė, pasirinkusi sau tinkamą programinę įrangą verslo procesų automatizavimui:

1)    Valdymo personalo darbo sąnaudų sumažinimas, dėl ko reikia mažiau darbuotojų arba esant tam pačiam skaičiui  galima atlikti daugiau darbo;

2)    Pardavimų apimties padidėjimas esamiems ir naujiems klientams  ir tuo pačiu pajamų padidėjimas;

3)    Gamybos efektyvumo padidėjimas dėl geresnio resursų panaudojimo, kai su tais pačiais resursais įmonė per tą patį laiką gali pagaminti daugiau;

4)    Medžiagų ir subrangos paslaugų įsigijimas mažesnėmis kainomis ir su mažesnėmis pridėtinėmis išlaidomis, mažesnės sandėliavimo išlaidos, mažesni nuostoliai dėl laiku nepristatytų medžiagų.

 

Žemiau schemoje parodyta, kokie programos moduliai padeda sumažinti išlaidas ir kurie padidinti pardavimus.

 

 

 

Panagrinėsime detaliau kiekvieną iš šių ekonominio efektyvumo šaltinių.

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2024 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt